STORT TACK!

STORT TACK till alla som var med och hjälpte till i helgen!

Lördagens och söndagens slit resulterade i att vi nu har en finfin utbyggnad på boden och en fin och stenfri strandkant att dra upp segelbåtarna på! En bänk och några hyllor är kvar att byggas, några stockar att dra upp båtarna på ska fixas och jollerampen ska bli klädd i fiberduk, SEN är vi redo för sommarens bravader!

Tack till:
Siri, Sara, Sofia, Ann-Kristin och Niklas Bredberg, Viktor, Tomas och Annelie Lund, Henric och Håkan Mörch, Caroline och Tony Schlossar, Cecilia och Anders Skoog, Peter Bokström, Ola och Lasse Gärdlund, Niklas Olsson, Oscar Nylander, Sandra och Clara Attermo, Clara Håkansson, Emma Wickham,  Saskia Befrits-Terpstra.

GRYMT JOBBAT! Nu längtar vi ännu mer till sommaren! Och förmodligen slipper vi regn nu när vi har fått ett tak att gå in under!